Çubukspor Berabere Kaldı

 Çubukspor ligin ikincİ yarısının ilk maçında zorlu rakibi Onbirateşspor ile 0-0 berabere kaldı. Maçtan önce her iki takımın federasyon başkanıyla dostluk için bir araya gelmeleri maçta meyvesini verdi. Dostlluk içerisinde geçen maçta her iki takımda iyi mücadele etti. Çubukspor’lu  Mustafa Minnet ‘in 39.dakikada kırmızı kart görmesi Çubukspor’un tüm oyun düzenini bozdu. Seyirci üstünlüğünü de elinde bulunduran Çubukspor 50 dakika 10 kişi ile mücadele etti. Çubukspor 10 kişi oynamasına rağmen oyun üstünlüğünü bırakmadı.Birçok gol pozisyonunu değerlendiremedi. Zorlu maçta taraftar yine Çubukspor’u yalnız bırakmadı.

Çubukspor oyuna şu 11’le başladı.

1.Hidayet 2.Emrah Bozkurt 3.Uğurcan 4.Yunus 5.Mustafa Minnet 6.Murtaza 7.Gökhan 8.Ersin 9.Enes 10.Alperen 11.Emrah Köseoğlu

Yedekler;

12.Mehmet

13.M.Gürgen

14.Aykut

15.A.Murat

16.Muhammet

17.Barış

18.Oğuzhan

 

Maça her iki takımda kazanmak için hızlı başladı. Maçta ilk atak Çubukspor’dan geldi.10. dakikada sol kanattan kullanılan faul atışı az farkla auta gitti.

16. dakikada Emrah Köseoğlu’nun sağ kanattan getirdiği topu Alperen ceza sahası içerisinde değerlendiremedi.20.dakikada Enes ceza sahasına kadar girdiği topu auta gönderdi.

21.dakikada Uğurcan’ın sol taraftan ortaladığı top auta gitti.

Çubukspor’un en tehlikeli ataklarından biri 22.dakikada geldi.Gökhan’ın sol kanattan getirip ceza sahasına ortaladığı topa Murat Minnet çok güzel vurdu. Kaleci son anda topu kornere yolladı.Korner atışını Çubukspor değerlendiremedi.

26.dakikada Onbirateşsporlu futbolcunun ceza sahası dışından vurduğu şut kaleci Hidayet’te kaldı.

30.dakikada Onbirateşspor’un şutu az farkla dışarı çıktı.

39.dakikada  Onbirateşspor’lu futbolcunun ceza sahasına girerken Mustafa Minnet tarafından düşürülmesine hakem kırmızı kartını gösterdi.Çubukspor 39, dakikada 10 kişi kaldı. Onbirateşspor’un kullandığı faul atışı auta gitti.

 

İLK YARI 0-0 SONA ERDİ.

 

İkinci yarıya aynı kadrolar ile çıkan her iki takımda oyuna hızla başladı.50. dakikada Çubukspor’un ceza bahası çizgisi önünden kullandığı serbest vuruşu kornerle sonuçlanırken Çubukspor korneri değerlendiremedi.

53. dakikada Çubukspor’lu Emrah Köseoğli sarı kart gördü.

57. dakikada Çubukspor korner atışını değerlendiremezken 61. dakikada golü ofsayt gerekçesi ile sayılmadı.

64.dakikada Emrah Köseoğlu oyundan çıkarkek 17 numaralı Barış oyuna girdi.

66.dakikada Çubukspor sağ taraftan kullandığı serbest vuruştan yararlanamadı.

68 ve 72. dakikalarda  Çubukspor korner atışlarından faydalanamazken 73. dakikada Onbirateşspor’un tehlikeli atağı kornerle sonuçlandı.

76.dakikada Onbirateşsporlu futbolcunun şutunu kaleci Hidayet yumruklayarak uzaklaştırdı.

77.dakikada Çubukspor’un kullandığı korner atışında ceza sahası içinde kaptan Yunus iyi yükseldi ve kafa topu Onbirateşspor kalecisinde kaldı.

78. dakikada 9 numara Enes oyundan çıkarken yerine 14 numaralı forması ile Aykut girdi.Maçın son dakikaları karşılıklı ataklarla geçerken 89. dakikada Çubukspor’da 10 numara Alperen oyundan çıkarken 13 numaralı forması ile M.Gürgen oyuna girdi.

Çubukspor 50 dakika 10 kişi ile mücadele etmesine rağmen oyunda üstün olan taraf oldu.

90 dakikalık mücadele sonucunda her iki takımda birer puan aldı. Çubukspor bu maçtan sonra play of yolunda rahatladı.

 

www.cubuksesi.com sitesinden 07.07.2022 tarihinde yazdırılmıştır.